ARCHIWUM
30 grudzień 2011
Mistrzostwa Polski Seniorów - Jakuszyce
Pomimo słonecznej pogody w Szklarskiej Porębie, Jakuszyce przywitały nas na treningu oficjalnym mgłą i mżawką. Pierwszego dnia zawodów widoczność była dobra, jednak mocny porywisty wiatr przeszkadzał zawodnikom w strzelaniu. Wśród seniorek Magda Gwizdoń zajęła w sprincie czwarte miejsce, a w konkurencji seniorów najlepszy z naszych zawodników okazał się Rafał Marek zajmując jedenastą pozycję. Do biegu masowego zakwalifikowało się dziesięcioro zawodników naszego Klubu, najlepsze wyniki osiągnęli Magda Gwizdoń piąte miejsce oraz młody zawodnik Kamil Cymerman uplasował się wśród seniorów na siódmej pozycji.
9 listopad 2011
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku 2011, sklasyfikowano w nim 3006 klubów z całej polski. Nasz klub BLKS Żywiec uplasował się na 99 miejscu, zdobywając 214 punktów. W województwie śląskim nasz klub zajmuje 10 miejsce (312 sklasyfikowanych), a w powiecie żywieckim jesteśmy drudzy, wyprzedził nas tylko "Łucznik" Żywiec.
12 październik 2011
MISTRZOSTWA UKS-ów WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO - biathlon letni - sprint - wyniki
9 październik 2011
Zawody biathlonowe w Moszczanicy - zapowiedź
W dniu 12 października na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Moszczanicy rozegrane zostaną zawody biathlonowe. Organizatorem zawodów jest BLKS Żywiec, prawo startu mają zawodnicy zrzeszeni w UKS-ach oraz Klubach Sportowych w kategoriach wiekowych młodzika oraz "Nadzieje biathlonowe". Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 20 wrzenia faxem na numer 334750570, lub e-mailem na adres "blks.zywiec@op.pl". Zapraszamy Kluby oraz UKS-y do udziału w zawodach, dla zwycięzców przewidziane są medale, dyplomy oraz upominki.
Komunikat zawodów
27 wrzesień 2011
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Zawody zorganizowane przez BLKS Żywiec przeprowadzone zostały na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Moszczanicy. W zawodach wzięło udział pięć śląskich klubów biathlonowych, wystartowało dwudziestu czterech zawodników i zawodniczek. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali Ania Orawiec i Wojtek Kucek, obydwoje z naszego Klubu. Wygraliśmy także klasyfikację klubową odbierając puchar dla najlepszego klubu. Kolejne zawody biathlonowe w Moszczanicy odbędą się 12 października, wystartują w nich młodzicy oraz nadzieje biathlonowe.
wyniki zawodów
21 wrzesień 2011
Zawody biathlonowe w Moszczanicy - wyniki
19 wrzesień 2011
Magdalena Gwizdoń wygrała Mistrzostwa Polski na nartorolkach
Mistrzostwa Polski na nartorolkach rozegrane w dniach 17-18 września, z powodu rozbudowy jedynego w Polsce ośrodka biathlonowego z rolkostradą zawody odbyły się w czeskim Letohradzie. Zawodniczka naszego Klubu Magdalena Gwizdoń zdobyła dwa złote medale, wygrywając bieg sprinterski oraz pościgowy. W zawodach wzięło udział czterech naszych juniorów, najlepszy z nich Grzegorz Guzik zajął ósme i dziewiąte miejsce.
23 sierpień 2011
Zgrupowanie w Kościelisku
Kolejne wakacyjne zgrupowanie dla zawodników naszego klubu odbyło się w Kościelisku, w dniach od 15 do 22 sierpnia. Tradycyjnie mieszkaliśmy w zaprzyjaźnionym hotelu Willa "U Gąsieniców". Większość treningów odbywała się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w formie crossów oraz marszobiegów w górach. W obozie wzięło udział dwudziestu trzech zawodników.
18 lipiec 2011
Wakacyjny obóz szkoleniowy
Niedługo odpoczywali nasi zawodnicy po Mistrzostwach Polski, już w poniedziałek 4 lipca przyjechali do Moszczanicy na zgrupowanie szkoleniowe. W obozie wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z wszystkich kategorii wiekowych, od seniora do młodzików, w sumie dwadzieścia trzy osoby. Zawodnicy mieszkali w internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz trenowali na obiektach szkolnych. Zgrupowanie zakończyło się w piątek 15 lipca, trwało w sumie 12 dni. Kolejny obóz rozpocznie się w połowie sierpnia w Kościelisku u Państwa Gąsieniców.
30 czerwiec 2011
Dwa medale na zakończenie Mistrzostw Polski
Wczorajsze biegi sztafetowe nie przyniosły dla naszego klubu medali, naszym sztafetom zabrakło szczęścia i zajęły czwarte i piąte miejsca w swoich kategoriach. Kończący zawody bieg sprinterski okazał się jednak o wiele szczęśliwszy, nasi zawodnicy zdobyli dwa medale oraz kilka miejsc w pierwszych szóstkach. Najlepszy rezultat osiągnął Guzik Grzegorz zdobywając złoty medal w kategorii juniorów oraz czwarte miejsce wśród seniorów, kolejny medal tym razem brązowy zdobył Cymerman Kamil w konkurencji juniorów młodszych. Świetnie spisali się: Magdalena Gwizdoń - czwarta wśród seniorek, Ania Orawiec - szósta w młodziczkach oraz Piotr Kastelik - dziewiąty wśród juniorów młodszych.
wyniki zawodników klubu
28 czerwiec 2011
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim rozpoczęte
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim rozgrywane są w Kościelisku, w ośrodku biathlonowym na Kirach. Zawody rozgrywane są we wszystkich kategoriach wiekowych od seniorów przez juniorów, juniorów młodszych do młodzików. Nasz Klub reprezentowany jest przez dziewiętnaścioro zawodników i zawodniczek startujących we wszystkich kategoriach wiekowych.
Dzisiaj rozegrana została pierwsza konkurencja MP bieg indywidualny z czterema strzelaniami, w którym nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. Złoto wywalczył Cymerman Kamil w kategorii juniorów młodszych, a wśród młodziczek srebrny medal zdobyła Ania Orawiec.
26 czerwiec 2011
Podsumowanie roku sportowego w żywieckim zamku
22 czerwca w Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu kwalifikowanego za rok 2010. Wybitni sportowcy Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody finansowe za miejsca medalowe od Mistrzostw Świata poprzez Mistrzostwa Europy do Mistrzostw Polski. Nagrodzeni zostali również zawodnicy, którzy zajęli znaczące miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Podczas uroczystości wyróżnionych i uchonorowanych zostało ośmioro zawodników naszego klubu: Magdalena Gwizdoń, Magdalena Kępka, Tomasz Puda, Marek Firlej, Grzegorz Guzik, Kamil Cumerman, Rafał Marek oraz Szymon Najzer. Nagrodzeni zostali także trenerzy: Stanisław Kępka oraz Bartłomiej Golec pracujący w klubie i w szkole.
20 czerwiec 2011
Puchar Polski Duszniki Zdrój
Kolejne zawody z cyklu letniego Pucharu Polski zostały rozegrane na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju. Nasz Klub reprezentowało dwanaście zawodników i zawodniczek, najlepiej spisał się Guzik Grzegorz zajmując dwa razy drugie miejsce w kategorii juniorów, kolejny junior Marek Rafał był trzeci i czwarty. Wśród juniorów młodszych blisko podium był Mateusz Gąsienica-Kleryk zajmując czwartą i dziewiątą lokatę. Równie blisko podium znalazła się młodziczka Ania Orawiec która w biegu na dochodzenie przesunęła się z siódmego miejsca na czwarte.
wyniki zawodników klubu
8 czerwiec 2011
Patronat medialny
Z zadowoleniem informujemy, że podpisana została umowa dotyczaca patronatu medialnego pomiędzy MediaBielsko.pl a naszym Klubem. Patronat medialny umożliwi prezentacje działań i osiagnięć naszego Klubu dla sympatyków biathlonu oraz kibiców sportu na stronie www.sportowebeskidy.pl
5 czerwiec 2011
Sezon letni rozpoczęty
Zawodami w Kościelisku rozpoczęliśmy nowy sezon w biathlonie letnim 2011. Rozegrane zostały dwa biegi, bieg indywidualny i sprint. BLKS reprezentowało piętnaście zawodników i zawodniczek we wszystkich kategoriach wiekowych, najlepsze wyniki uzyskali: senior Firlej Marek zajmując drugie i pierwsze miejsce, junior młodszy Cymerman Kamil był dwa razy drugi, junior Guzik Grzegorz ósmy i pierwszy. W kategorii młodzików Orawiec Anna zdobyła czwarte i pierwsze miejsce, Kucek Wojtek był pierwszy i czwarty a Konrad Waluś trzeci i szósty. Kolejne zawody z cyklu letniego pucharu polski zostanł rozegrane za dwa tygodnie w Dusznikach Zdroju.
wyniki zawodników klubu
10 maj 2011
Nasi zawodnicy w Niemenczynie (Litwa)
Międzynarodowe zawody w biegach przełajowych w Litewskim Niemenczynie, zorganizowane przez Mariana Kaczanowskiego Dyrektora Szkoły Sportowej okręgu Wileńskiego oraz Fundację Semper Polonia, zorganizowano z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Czech oraz reprezentacje kilku polskich miejscowości. Powiat Żywiecki reprezentowało sześcioro zawodników z naszego klubu, Ania Orawiec i Monika Bandyk w kategorii juniorek młodszych zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, wśród juniorów Kamil Cymerman był trzeci a Michał Grzegorzek szósty, juniorzy młodsi Mateusz Gąsienica-Kleryk oraz Kamil Magiera zajęli miejsca czwarte i ósme. Program trzydniowego wyjazdu na Litwę poza zawodami obejmował także zwiedzanie Wilna.
24 marzec 2011
Gwizdoń - srebro na zakończenie sezonu
Magdalena Gwizdoń zdobyła srebrny medal w biegu ze startu wspólnego podczas rozgrywanych na polanie Jakuszyckiej Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek. Zawody te były ostatnimi w kończącym się sezonie zimowym. Magda jako jedyna reprezentowała nasz klubu na Mistrzostwach Polski, we wcześniejszych biegach zajęła czwarte i szóste miejsce. Srebrny medal Magdy jest siódmym medalem zdobytym przez zawodników naszego klubu w kończącym się sezonie.
18 marzec 2011
Celuj w Igrzyska - Jakuszyce
Zawodami na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie zakończył się tegoroczny cykl Celuj w Igrzyska. Zawodniczka naszego klubu Ania Orawiec, zwyciężając wszystkie biegi, nie dała szans rywalkom zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej młodziczek całego cyklu. Junior młodszy Kamil Magiera oraz młodzik Wojtek Kucek zajęli trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych w klasyfikacji końcowej.
14 marzec 2011
Nadzieje Olimpijskie - Jakuszyce
Czworo naszych zawodników wystartowało w zawodach Nadziei Olimpijskich rozgrywanych na Polanie Jakuszyckiej w Szlarskiej Porębie. Junior Najzer Szymon w pierwszym dniu zawodów zajął dziewiąte miejsce, junior młodszy Cymerman Kamil był drugi drugiego dnia zawodów a młodziczki Ania Orawiec i Monika Bandyk zajęły szóste miejsca odpowiednio w pierwszym i drugim dniu zawodów. W zawodach brali udział zawodnicy z czterech państw: Polski, Czech, Słowacji i Węgier.
9 marzec 2011
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Tego roku MMM-ki województwa śląskiego z powodu braku warunków na śląsku zostały rozegrane w Kościelisku. W zawodach uczestniczyło czworo zawodników naszego klubu, najlepiej wypadła Ania Orawiec wygrywając obydwa biegi. Wojtek Kucek zajął pierwsze i drugie miejsce, Hubert Kowalczyk trzecie a Konrad Waluś czwarte. Dzięki bardzo dobrym wynikom zawodników, w punktacji klubowej zajęliśmy pierwsze miejsce.
2 marzec 2011
Dzieci strzelały z lasera
Na trasach Kubalonki odbyły się zawody biathlonowe dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach zorganizowanych przez nasz klub wzięło udział 68 zawodników i zawodniczek, po raz pierwszy na zawodach do strzelania wykorzystane zostały karabinki laserowe. Wyniki zawodów można obejrzeć w zakładce Wyniki - Zawody regionalne na naszej stronie internetowej.
23 luty 2011
Najlepsza szkoła na Śląsku
Zawodnicy naszego klubu, a jednocześnie uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Moszczanicy, wygrali sztafetowe biegi narciarskie, rozgrywane na Kubalonce w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego, pokonując zawodników SMS Szczyrk specjalizujących się w biegach narciarskich. Sztafeta dziewcząt zajęła drugie miejsce przegrywając tylko z biegaczkami ze Szczyrku.
20 luty 2011
Celuj w Igrzyska - troje naszych na podium
Bieg sprinterski podczas drugiego dnia zawodów Celuj w Igrzyska okazał się szczęliwy dla naszych zawodników, w kategorii młodziczek drugie zwycięstwo odniosła Ania Orawiec, młodzik Wojtek Kucek zajął drugie miejsce a Kamil Magiera wygrał konkurencję juniorów młodszych.
wyniki zawodników klubu
19 luty 2011
Ania Orawiec wygrała Centralne Zawody Młodzików
Ania Orawiec, młoda zawodniczka naszego klubu, wygrała bieg indywidualny podczas Centralnych Zawodów Młodzików. Rozgrywane w Jakuszycach zawody są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski w kategorii młodzików, oraz pierwszymi zawodami w nowym programie rozwoju biathlonu "Celuj w Igrzyska". W kategorii młodzików piąte miejsce zajął Wojtek Kucek, wród juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Kamil Magiera.
wyniki zawodników klubu
12 luty 2011
Dwie sztafety, dwa medale
Sukcesami zakończyliśmy starty na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Ostatniego dnia zawodów odbyły się biegi sztafetowe, juniorzy młodsi po wspaniałej rywalizacji na trasie i strzelnicy wywalczyli złoty medal, wyprzedzając sztafetę z Kościeliska. W składzie sztafety juniorów młodszych startowali: Grzegorzek Michał, Mateusz Gąsienica-Kleryk oraz Kamil Magiera. Równie dobrze spisała się sztafeta juniorska, w składzie Guzik Grzegorz, Najzer Szymon, Guzik Krzysztof, zdobywając brązowy medal. Podsumowując zawody, nasi zawodnicy zdobyli sześć medali - trzy złote, srebrny i dwa brązowe.
wyniki zawodników klubu
11 luty 2011
Codziennie medal
Dzisiejszego dnia rozegrano biegi indywidualne, najlepiej wśród juniorów młodszych zaprezentował się pochodzący z Kiczor Mateusz Gąsienica-Kleryk, który dzięki bardzo dobremu strzelaniu wywalczył srebrny medal. Tuż za podium znalazła się juniorka młodsza Monika Bandyk oraz junior Krzysztof Guzik, zajęli oni czwarte miejsca w swoich kategoriach. Dzisiejsze biegi odbywały się w trudnych warunkach, padający deszcz i silnie wiejący wiatr dał się we znaki szczególnie podczas startu dziewczyn. Jutro biegi sztafetowe, nasz klub będą reprezentowały dwie sztafety, juniorów i juniorów młodszych.
wyniki zawodników klubu
10 luty 2011
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
Równolegle z OOM rozgrywane są Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Jako pierwszy rozegrany został bieg indywidualny, reprezentujący nasz klub Firlej Marek wywalczył brązowy medal a drugi nasz zawodnik Wojtek Hulbój zajął bardzo dobre ósme miejsce.
wyniki zawodników klubu
9 luty 2011
Pierwsze medale rozdane
Wieczorem, na nowej scenie plenerowej obok Domu Ludowego w Kościelisku, rozdano medale z dwóch pierwszych startów Mistrzostw Polski. Dwa złote medale odebrał Cymerman Kamil który po zwycięstwie w sprincie potwierdził swoją formę w biegu pościgowym. Pamiątkowy dyplom i pluszowego świstaka odebrał Kamil Magiera za czwarte miejsce w biegu połcigowym, oraz Grzegorz Guzik za czwarte miejsca w obydwu biegach. Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Najzer, który po bezbłędnym strzelaniu leżąc przesunął się na trzecią pozycję, niestety przez nieudane strzelanie stojąc spadł na dwunaste miejsce.
wyniki zawodników klubu
8 luty 2011
Mistrzostwa Polski - Kościelisko
Kościelisko, pomimo środka zimy, znowu przywitało nas wiosenną pogodą. Pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów odbyły się biegi sprinterskie. Bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Cymerman zwyciężając w kategorii juniorów młodszych na dystansie 7,5 km. Blisko medalu znalazł się dzisiaj Grzegorz Guzik, który zanotował czwarty czas na mecie. W zawodach bierze udział dwanaście zawodników i zawodniczek z naszego klubu.
wyniki zawodników klubu
18 styczeń 2011
Puchar Polski - Kościelisko
Organizatorzy zawodów biathlonowych w Kościelisku włożyli wiele wysiłku w utrzymanie tras, pomimo trudnych warunków pogodowych (padający deszcz) Puchar Polski odbył się w zaplanowanym terminie w dniach 14-17 stycznia. Nasz klub reprezentowało czternastu zawodników, którzy wywalczyli siedem pierwszych miejsc, jedno drugie oraz jedno trzecie. Najlepiej zaprezentował się Krzysiek Guzik wygrywając trzy biegi w kategorii juniorów, junior młodszy Kamil Cymerman był dwa razy pierwszy i raz drugi, młodziczka Ania Orawiec wygrała bieg sprinterski i pościgowy a Wojtek Kucek był trzeci w biegu indywidualnym. Bezpośrednio po zawodach zawodnicy zostają w Willi "U Gąsieniców" w Kościelisku na obozie przygotowawczym do OOM który potrwa do 27 stycznia.
wyniki zawodników klubu
10 styczeń 2011
Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów
Podczas zawodów Pucharu Polski w Dusznikach Zdroju przeprowadzono eliminacje do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorów Młodszych. Powołanie na MŚ wywalczyło troje zawodników naszego klubu, w kategorii juniorów Grzegorz Guzik, a w kategorii juniorów młodszych Kamil Cymerman (wygrał eliminacje) oraz Szymon Najzer. Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w Czeskim Nowym Mestie na Morawie w dniach od 28 stycznia do 5 lutego.
wyniki zawodników klubu
3 styczeń 2011
Biathlonowy Bieg Sylwestrowy
Mimo kłopotów z przeprowadzeniem Mistrzostw Polski, organizatorom udało się przygotować obiekt w Kirach na rozgrywany 30 grudnia Biathlonowy Bieg Sylwestrowy. Podczas zawodów rozegrany został bieg sprinterski, najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się Kamil Cymerman wygrywając rywalizację juniorów młodszych. Wśród juniorów trzecie miejsce zajął Guzik Grzegorz, a jego starszy brat Krzysztof był czwarty, także trzecie miejsca zajęli nasi najmłodsi zawodnicy Ania Orawiec i Wojtek Kucek w kategorii młodzików.
wyniki zawodników klubu
Wspierają nas:
sportTEAM
CRAFT
SKSPORT
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Miasto Żywiec
Patronat medialny:
Najnowsza galeria:
Najnowsza galeria
Klasy sportowe:
Mistrzowska Międzynar. - MM
Gwizdoń Magdalena - 2015
Klasa Mistrzowska - M
Guzik Grzegorz - 2015
Guzik Krzysztof - 2015
Cymerman Kamil - 2013
Puda Tomasz - 2010
Firlej Marek - 2009
Golec Bartłomiej - 2009
Kępka Magdalena - 2008
Klasa Pierwsza - I
Bandyk Monika - 2015
Hulawy Dominika - 2015
Najzer Szymon - 2015
Waluś Konrad - 2015
Rybarski Lucjan - 2015
Śleziak Piotr - 2015
Mrowiec Maciej - 2015
Orawiec Anna - 2013
Kucek Wojciech - 2013
Magiera Kamil - 2012
Marek Rafał - 2012
Firlej Marek - 2011
Gąsienica-Kleryk Mateusz - 2011
Grzegorzek Michał - 2011
Kępka Magdalena - 2010
Hulbój Wojciech - 2010
Dziergas Mikołaj - 2010
Kastelik Piotr - 2010
Jarco Dominik - 2010
Dunat Szymon - 2009
Nowakowska Diana - 2009
Opyrchał Grzegorz - 2009
Materna Marceli - 2008
Gustyn Ewelina - 2006
Kręcichwost Tomasz - 2006
Olszówka Andrzej - 2006
Śleziak Dorota - 2006
Wasilew Martin - 2006
Żyrek Kamil - 2006
Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Żywiec
opracowanie i prowadzenie strony: admin@blks.pl