ARCHIWUM
30 grudzień 2012
Mistrzostwa Polski - Brąz dla Seniorek
Ostatnią konkurencją rozgrywaną podczas Mistrzostw Polski Seniorów były biegi sztafetowe, w których znakomicie spisała się nasza żeńska reprezentacja. Sztafeta w składzie Beata Szymańczak, Monika Bandyk, Anna Orawiec oraz Magdalena Gwizdoń zdobyła brązowy medal. Magdalena Gwizdoń, zwyciężczyni biegu sprinterskiego oraz pościgowego, zauważa iż jest to historyczna chwila dla klubu, ponieważ pierwszy raz w historii klubu BLKS Żywiec w jego barwach wystąpiła sztafeta seniorek, do tego zdobywając medal. Mniej szczęścia mieli seniorzy, których sztafeta w składzie Kamil Cymerman, Krzysztof Guzik, Szymon Najzer oraz Grzegorz Guzik, zajęła czwarte miejsce tracąc po świetnym finiszu Grześka Guzika zaledwie kilka sekund do medalu.
28 grudzień 2012
Mistrzostwa Polski Seniorów
Pierwszy dzień rozgrywanych w Jakuszycach Mistrzostwa Polski Seniorów przyniósł naszym zawodnikom dwa medale. Bieg sprinterski seniorek, na dystansie 7,5km, wygrała, najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego biathlonu, Magdalena Gwizdoń. W konkurencji mężczyzn świetnie spisał się, rozpoczynający dopiero swoją karierę biathlonową, Grzegorz Guzik zdobywając brązowy medal. Bardzo dobrze spisali się pozostali zawodnicy klubu startujący w zawodach, w kategorii seniorek dziesiątą lokatę zajęła Monika Bandyk, Beata Szymańczak była szesnasta a Ania Orawiec osiemnasta. W kategorii seniorów dziewiąte miejsce zajął Kamil Cymerman, dwunasty był Krzysztof Guzik, Szymon Najzer dwunasty i najmłodszy w grupie męskiej Wojtek Kucek zajął trzydzieste szóste miejsce.
11 październik 2012
Mistrzostwa UKS-ów woj. śląskiego - Kubalonka
28 wrzesień 2012
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Kubalonka
3 wrzesień 2012
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim na nartorolkach
Aż siedem medali zdobyli nasi zawodnicy na rozgrywanych w Dusznikach Zdroju Mistrzostwach Polskich w biathlonie letnim na nartorolkach. Gwiazdą naszej reprezentacji była najlepsza zawodniczka w historii polskiego biathlonu Magdalena Gwizdoń, i tym razem Magda pokazała swoją klasę pewnie wygrywając obydwa rozgrywane biegi. Równie dobre wyniki uzyskał Grzegorz Guzik dwukrotnie zwyciężając w kategorii juniorów. Bardzo dobre występy zaliczyły nasze juniorki młodsze, Monika Bandyk zdobyła dwa srebrne medale a Ania Orawiec startując do biegu pościgowego z piątego miejsca (po sprincie) wywalczyła brązowy medal.
wyniki zawodników klubu
2 lipiec 2012
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim rozegrane zostały na najstarszym polskim obiekcie biathlonowym w Kirach Kościelisku. Reprezentacja naszego Klubu liczyła czternastu zawodników na czele z naszą najbardziej doświadczoną zawodniczką, członkinią kadry narodowej, olimpijką Magdaleną Gwizdoń, Magda zdobyła w Kościelisku dwa brązowe medale. Równie dobrze spisał się Grzegorz Guzik, zdobywając w kategorii juniorów złoto w biegu indywidualnym, srebro w sprincie i w biegu sztafetowym wraz z Kamilem Cymermanem i Szymonem Najzerem. Kolejną multimedalistką w naszej reprezentacji jest juniorka młodsza Monika Bandyk, Monika wywalczyła złoto w biegu indywidualnym a w biegu sztafetowym razem z Anią Orawiec oraz Kariną Hylińską zdobyła srebrny medal. W najmłodszej kategorii młodziczek B, po raz pierwszy rozgrywanej na MP, Justyna Żydek zdobyła dwa medale, srebrny w biegu indywidualnym oraz brązowy w sprincie.
wyniki zawodników klubu
17 czerwiec 2012
Puchar Polski - Duszniki Zdrój
Kolejne zawody z cyklu letniego Pucharu Polski odbyły się w Dusznikach Zdroju na zmodernizowanym obiekcie biathlonowym na Jamrozowej Polanie. Nasz Klub reprezentowało dwanaścioro zawodników i zawodniczek, najlepiej spośród nich spisała się Monika Bandyk wygrywając obydwa rozgrywane biegi w kategorii juniorek młodszych. Podobnie wyrównaną formę zaprezentował Grzegorz Guzik zajmując dwukrotnie drugie miejsce w kategorii juniorów.
wyniki zawodników klubu
10 czerwiec 2012
Lato zaczyna się na Kubalonce
Pierwsze zawody w sezonie letnim 2012 rozegrane zostały na Kubalonce, były to pierwsze zawody rangi Pucharu Polski w biathlonie letnim rozegrane na tym obiekcie. W barwach naszego klubu wystartowała najlepsza zawodniczka w historii polskiego biathlonu Magdalena Gwizdoń, Magda wygrała obydwa rozgrywane biegi - sprint oraz bieg indywidualny w kategorii seniorek. Wśród młodszych zawodników klubu najlepiej spisali się: juniorka młodsza Monika Bandyk - druga i trzecia, juniorzy Rafał Marek - drugi w biegu indywidualnym oraz Grzegorz Guzik trzeci w sprincie, junior młodszy Konrad Waluś trzeci w biegu indywidualnym. Bardzo dobrze zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki klubu, w kategorii młodziczek bieg sprinterski wygrała Justyna Żydek a Julia Smusz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym.
14 marzec 2012
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Kubalonka
7 marzec 2012
Zawody w Kościelisku
W dniach 3-4 marca na obiekcie biathlonowym w Kościelisku w Kirach odbyły się kolejne zawody cyklu Pucharu Polski, bieg indywidualny oraz sprinterski. Nasz klub reprezentowało dwanaścioro zawodników i zawodniczek. Najlepiej spisali się bracia Krzysztof (bieg indywidualny II miejsce, bieg sprinterski I miejsce)i Grzegorz Guzikowie (bieg indywidualny I miejsce, bieg sprinterski II miejsce) oraz Anna Orawiec (bieg indywidualny II miejsce, bieg sprinterski I miejsce), zajmując miejsca na podium. Miejsce na podium zajął również Kamil Magiera, który w biegu indywidualnym miał drugie miejsce a w biegu sprinterskim czwarte. Dwukrotnie czwarte miejsce zajęli Kamil Cymerman oraz Monika Bandyk.
25 luty 2012
Ania Orawiec na Mistrzostwach Świata Juniorów
Zawodniczka naszego Klubu Ania Orawiec wzięła udział w Mistrzostwach Świata Juniorów i Juniorów Młodszych rozgrywanych w fińskim Kontiolahti. Ania wystartowała w biegu indywidualnym zajmując siedemdziesiąte pierwsze miejsce wśród juniorek młodszych, natomiast bieg sprinterski ukończyła na sześćdziesiątym trzecim miejscu.
13 luty 2012
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - ŚLĄSK 2012
Zakończyły się, rozgrywane na Kubalonce, Mistrzostwa Polski Juniorów - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawodnicy naszego klubu zdobyli siedem medali. Najlepiej zaprezentowała się juniorka młodsza Ania Orawiec, zdobyła indywidualnie dwa złote medale oraz srebrny medal w biegu sztafetowym razem z Moniką Bandyk i Kariną Hylińską. Kolejnym multimedalistą został Grzegorz Guzik, zdobył indywidualnie dwa srebrne i brązowy medal, a wraz z Kamilem Cymermanem oraz Rafałem Markiem zdobył srebrny medal w sztafecie. W klasyfikacji klubów BLKS Żywiec zajął trzecie miejsce.
wyniki zawodników klubu
18 styczeń 2012
Kolejne zawody na Kubalonce
Kolejne zawody Pucharu Polski, tym razem zgodnie z planem, odbyły się na trasach biegowo-biathlonowych na Kubalonce. Spośród zawodników naszego klubu najlepiej spisały się juniorki młodsze, Monika Bandyk wygrała bieg sprinterski a w biegu indywidualnym zajęła trzecie miejsce, Ania Orawiec w biegu indywidualnym była druga. Miejsca na podium wywalczyli także Krzysiek Guzik trzeci wśród seniorów, Kamil Cymerman trzeci w juniorach. Zawody te kończyły eliminacje do OOM i MPJ, do zawodów finałowych zakwalifikowało się jedenaścioro zawodników i zawodniczek z naszego klubu.
wyniki zawodników klubu
9 styczeń 2012
Puchar Polski - Kubalonka
W dniach 6-8 stycznia na Kubalonce odbyły się eliminacje do MŚ i MEJ. W biegu indywidualnym najlepszym z klubu okazał się Krzysztof Guzik, który w kategorii seniorów zajął drugie miejsce. W sprincie najlepsze miejsce zajął Kamil Cymerman, który stanął na trzecim stopniu podium. W ostatnim dniu zawodów odbyły się biegi masowe. Najlepiej zaprezentowała się Anna Orawiec, która zdeklasowała rywalki wygrywając zawody.
Wspierają nas:
sportTEAM
CRAFT
SKSPORT
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Miasto Żywiec
Patronat medialny:
Najnowsza galeria:
Najnowsza galeria
Klasy sportowe:
Mistrzowska Międzynar. - MM
Gwizdoń Magdalena - 2015
Klasa Mistrzowska - M
Guzik Grzegorz - 2015
Guzik Krzysztof - 2015
Cymerman Kamil - 2013
Puda Tomasz - 2010
Firlej Marek - 2009
Golec Bartłomiej - 2009
Kępka Magdalena - 2008
Klasa Pierwsza - I
Bandyk Monika - 2015
Hulawy Dominika - 2015
Najzer Szymon - 2015
Waluś Konrad - 2015
Rybarski Lucjan - 2015
Śleziak Piotr - 2015
Mrowiec Maciej - 2015
Orawiec Anna - 2013
Kucek Wojciech - 2013
Magiera Kamil - 2012
Marek Rafał - 2012
Firlej Marek - 2011
Gąsienica-Kleryk Mateusz - 2011
Grzegorzek Michał - 2011
Kępka Magdalena - 2010
Hulbój Wojciech - 2010
Dziergas Mikołaj - 2010
Kastelik Piotr - 2010
Jarco Dominik - 2010
Dunat Szymon - 2009
Nowakowska Diana - 2009
Opyrchał Grzegorz - 2009
Materna Marceli - 2008
Gustyn Ewelina - 2006
Kręcichwost Tomasz - 2006
Olszówka Andrzej - 2006
Śleziak Dorota - 2006
Wasilew Martin - 2006
Żyrek Kamil - 2006
Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Żywiec
opracowanie i prowadzenie strony: admin@blks.pl