ARCHIWUM > 2010
19 grudzień 2010
Dobry początek sezonu zimowego
Dzisiaj skończyliśmy pierwsze zawody biathlonowe w tym sezonie zimowym. Nasi zawodnicy rozpoczęli nowy sezon bardzo pozytywnie. W biegu sprinterskim wśród juniorów młodszych zwyciężył Cymerman Kamil, wśród juniorów trzecie miejsce zajął Guzik Krzysztof a seniorzy Firlej Marek oraz Kępka Magdalena zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsca. W biegu pościgowym nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: młodziczka Ania Orawiec, Cymerman Kamil i Firlej Marek zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach, a Guzik Krzysztof utrzymał po wczorajszym sprincie miejsce trzecie.
wyniki zawodników klubu
17 grudzień 2010
W willi "U Gąsieniców"
Po zakończeniu obozu na Rysiance zawodnicy naszego klubu przenieśli się do Kościeliska, gdzie gospodarz zaprzyjaźnionego pensjonatu "U Gąsieniców" pan Stanisław Gąsienica przygotował specjalnie dla naszych zawodników trasy treningowe. Państwo Gąsienicowie, byli zawodnicy i miłośnicy sportu, prowadzą pensjonat w którym sport i sportowcy traktowani są wyjątkowo co sprzyja dobrej atmosferze podczas zgrupowań w tym miejscu. Podczas pobytu w Kościelisku, zawodnicy wystartują w pierwszych zawodach w dniach 19-20 grudnia rozpoczynając sezon biegiem sprinterskim, a następnie biegiem pościgowym. Konkurencje sportowe odbędą się we wszystkich kategoriach wiekowych.
5 grudzień 2010
Na Rysiance warunki dopisują
Co roku Hala Rysianka jest miejscem w którym rozpoczynamy treningi na nartach. W tym sezonie z powodu braku śniegu obóz rozpoczął się nieco później niż zwykle, ale za to od samego początku warunki śniegowe i pogodowe są bardzo dobre, co sprzyja zarówno realizacji planu treningowego jak i dobremu samopoczuciu zawodników.
15 listopad 2010
Biathloniści w strojach firmy Craft
Zawodnicy naszego klubu w sezonie 2010/2011 występować będą podczas zawodów w strojach startowych znanej Szwedzkiej firmy CRAFT. Stosowna umowa o przekazaniu strojów podpisana została w dniu 10.11.2010 r. w Krakowie, przez Dyrektora firmy Sport Team Pana Leszka Stelmacha i Prezesa Biathlonowego Ludowego Klubu Sportowego Pana Stanisława Kępkę. Firma Sport Team z siedzibą w Krakowie jest przedstawicielem firmy CRAFT w Polsce. Jest to duże wyróżnienie i docenienie dotychczasowych osiągnięć zawodników BLKS ze strony Dyrektora Leszka Stelmacha.
12 listopad 2010
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku 2010, sklasyfikowano w nim 2792 kluby z całej polski. Nasz klub BLKS Żywiec uplasował się na 87 miejscu (w zeszłym roku 123), zdobywając 230 punktów (w zeszłym roku 201).
W województwie śląskim nasz klub zajmuje 7 miejsce (312 sklasyfikowanych), a w powiecie żywieckim jesteśmy drudzy, wyprzedził nas tylko "Łucznik" Żywiec.
26 wrzesień 2010
Mistrzostwa Świata - kolejny medal dla Magdy
Ostatniego dnia Mistrzostw Świata, zawodniczka naszego klubu Magdalena Gwizdoń wywalczyła brązowy medal w konkurencji biegu pościgowego. Po wczorajszym biegu sprinterskim Magda zajmowała czwarte miejsce i z takiej pozycji wystartowała do biegu pościgowego, lecz dzisiaj okazała się lepsza od swoich rywalek przesuwając się na trzecią pozycję. W zawodach uczestniczył także reprezentant klubu w kategorii juniorów Grzegorz Guzik. GRATULUJEMY!!!
23 wrzesień 2010
Magdalena Gwizdoń Mistrzynią Świata
Podczas Mistrzostw Świata w biathlonie letnim rozgrywanych w Dusznikach Zdroju, członkini naszego klubu Magdalena Gwizdoń, zdobyła złoty medal w konkurencji sztafet mieszanych. W Polskim zespole oprócz Magdy startowali Krystyna Pałka, Tomasz Sikora oraz Mirosław Kobus. Sukces nasza sztafeta zawdzięcza Krysi i Magdzie, które były najlepsze na swoich zmianach i uzyskały znaczną przewagę nad rywalkami, przewagę która wystarczyła do utrzymania pierwszego miejsca pomimo słabszej dyspozycji męskiej części sztafety.
18 wrzesień 2010
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
12 wrzesień 2010
Kolejne złoto dla Magdy
Drugiego dnia Mistrzostw Polski w biathlonie letnim na nartorolkach, Magdalena Gwizdoń ponownie okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając pewnie bieg pościgowy seniorek. Najbardziej utytułowana i najbardziej doświadczona polska zawodniczka wytrzymała presję rywalek do końca wyścigu, strzelając na ostatnim strzelaniu najlepiej z pośród prowadzącej trójki i kiedy Magda biegła po swoje drugie złoto jej rywalki pokonywały jeszcze rundy karne.
wyniki zawodników klubu galeria zdjęć
11 wrzesień 2010
Mistrzostwa Polski na nartorolkach
Tydzień przed Mistrzostwami Świata w Dusznikach Zdroju rozgrywane są Mistrzostwa Polski na nartorolkach. W sprincie, pierwszej konkurencji rozgrywanej na zawodach, zawodniczka naszego klubu Magdalena Gwizdoń po wspaniałym biegu wywalczyła złoty medal. Pomimo dwóch niecelnych strzałów Magda wygrała z lepiej dzisiaj strzelającymi koleżankami z kadry, jest to dobry prognostyk przed nadchodzącymi Mistrzostwami Świata.
5 wrzesień 2010
Sześć medali, ośmiu medalistów
W Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim rozegranych w Kościelisku-Kirach nasi zawodnicy zdobyli sześć medali. Podczas zakończonych wczoraj zawodów rywalizowano we wszystkich grupach wiekowych, od seniorów do młodzików. Jako pierwszy został rozegrany bieg indywidualny, w konkurencji juniorów młodszych srebrny medal zdobył Kamil Cymerman a Tomek Puda był czwarty wśród seniorów. Kolejny dzień przyniósł wysyp medali, dobrą passę rozpoczął Kamil Cymerman zdobywając kolejny medal, tym razem brązowy. Także brązowy medal wywalczył Tomek Puda w biegu seniorów, i na koniec biegów męskich złoty medal zdobył Grzesiek Guzik wygrywając zawody juniorów. Tego dnia bardzo dobre lokaty zajęli Krzysiek Guzik - czwarty junior oraz Piotrek Kastelik - szósty junior młodszy. Ostatni dzień przyniósł wiele emocji oraz dwa brązowe medale. Starsi zawodnicy rywalizowali w biegach pościgowych i tutaj Marek Firlej zajął trzecie miejsce, natomiast najmłodsi (młodzicy) ścigali się w konkurencji sztafet i właśnie sztafeta młodzików w składzie Kamil Magiera, Hubert Kowalczyk, Mateusz Gąsienica-Kleryk oraz Wojtek Kucek po wspaniałej rywalizacji do ostatniego strzelania wywalczyła brąz na zakończenie zawodów. Tak więc mamy sześć medali ale ośmiu medalistów.
wyniki zawodników klubu galeria zdjęć
30 sierpien 2010
Ostatnie wakacyjne zgrupowanie
Zawodnicy naszego klubu 22 sierpnia rozpoczęli w Kościelisku-Kirach ostatnie zgrupowanie podczas tegorocznych wakacji. W obozie wzięło udział 24 zawodników, przygotowujących się do Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Zgrupowanie zakończyliśmy 28 sierpnia, a 1 września wracamy do Kościeliska na Mistrzostwa Polski.
11 sierpien 2010
Pod Tatrami pogoda dopisuje
Kolejne zgrupowanie, tym razem w Kirach-Kościelisku, rozpoczęliśmy w poniedziałek. Dzieki sprzyjającej pogodzie bez problemu realizujemy plan treningowy, w piątek część grupy pojedzie do słowackiego Osrblie dopingować swoich kolegów którzy dzisiaj wyjechali tam na Mistrzostwa Europy. Do domu wracamy w niedziele, a tydzień pózniej ponownie od Kościeliska.
3 sierpień 2010
Kolejne wakacyjne zgrupowanie - Istebna
Zawodnicy naszego klubu, w piątek 30 lipca rozpoczęli drugie zgrupowanie, tym razem w Istebnej nieopodal nowego obiektu biathlonowego na Kubalonce. Dla większości naszej kadry jest to zgrupowanie kondycyjne, bez specjalistycznego treningu biathlonowego, jednak nasi najstarsi zawodnicy Puda Tomasz, Kępka Magdalena oraz Firlej Marek trenują na strzelnicy przygotowując się do Mistrzostw Europy w biathlonie letnim które zostaną rozegrane w słowackim Osrblie w połowie miesiąca. Zgrupowanie potrwa do piątku, a od poniedziałku przenosimy się do Kościeliska do zaprzyjaźnionego pensjonatu "U Gąsieniców" na kolejny obóz.
11 lipiec 2010
Pierwsze wakacyjne zgrupowanie - Moszczanica
Od minionego wtorku, w Moszczanicy trwa zgrupowanie szkoleniowe zawodników naszego klubu. W obozie biorą udział zawodnicy i zawodniczki z wszystkich kategorii wiekowych, od seniora do młodzików, w sumie dwadzieścia osób. Zawodnicy mieszkają w internacie Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz trenują na obiektach szkolnych. Zgrupowanie potrwa do soboty, w sumie 12 dni. Kolejny obóz rozpocznie się 30 lipca w Istebnej.
23 czerwiec 2010
II Puchar Polski w biathlonie letnim
Świetny występ naszych zawodników w biegu pościgowym podczas II Pucharu Polski w Dusznikach Zdroju. Magda Kępka wygrała w kategorii juniorek, Tomek Puda był trzeci wśród seniorów. W kategorii juniorów młodszych, Mikołaj Dziergas zajął pierwsze miejsce startując z piątej pozycji po biegu sprinterskim, Marek Rafał był drugi (3 w sprincie) a Piotrek Kastelik zajął trzecie miejsce przesuwając się z dziesiątej pozycji po sprincie. O pechu musi powiedzieć Kamil Cymerman, zwycięzca biegu sprinterskiego, nie odbiegał rundy karnej co pozbawiło go pewnego trzeciego miejsca, po dodaniu karnych minut spadł na jedenastą pozycję.
wyniki zawodników klubu
14 czerwiec 2010
I Puchar Polski w biathlonie letnim
Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy podczas I Pucharu Polski w biathlonie letnim rozgrywanego w Kościelisku koło Zakopanego. Potwierdzeniem dobrej formy jest wywalczenie dziesięciu pozycji medalowych oraz kilku pozycji w pierwszych szóstkach we wszystkich kategoriach wiekowych. Klub reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek z czego połowa jest uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego .
wyniki zawodników klubu
8 czerwiec 2010
Sprawdzian
Zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego wystartowali w sprawdzianie biathlonowym, w biegu indywidualnym na dystansie 4 km zwyciężył, tak samo jak przed rokem, Kamil Cymerman, wśród dziewczyn lepsza była Ela Mieszczak.
wyniki sprawdzianu
7 czerwiec 2010
Młodzieżowe zawody w biathlonie letnim - Żywiec-Moszczanica
Dzisiaj odbyły się kolejne zawody w biathlonie letnim, zorganizowane przez nasz klub na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Moszczanicy. W biegu indywidualnym wystartowało 90 zawodników i zawodniczek w sześciu kategoriach wiekowych (młodzicy i nadzieje biathlonowe podzielone na dwie grupy wiekowe). Tym razem pogoda dopisała, a dzięki pomocy starszych zawodników klubu oraz SMS zawody udało się przeprowadzić sprawnie i bezproblemowo. Na zakończenie, najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii, otrzymało pamiątkowe dyplomy oraz nagrody przygotowane przez Prezesa Klubu pana Stanisława Kępke.
wyniki zawodów
15 maj 2010
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Żywiec-Moszczanica
Zorganizowane przez nasz klub, w dniach 14-15 maja, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zostały rozegrane w Żywcu-Moszczanicy na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pierwszego dnia, mimo deszczu i błota na trasie, w biegu indywidualnym wystartowała prawie setka zawodników i zawodniczek w sześciu kategoriach. W drugim dniu podczas biegów sprinterskich pogoda dopisała, pokazało się słońce, jednak w wyniku kilkudniowych opadów deszczu trasa biegowa była nadal bardzo błotnista.
W zawodach wystartowało siedmioro zawodników z naszego klubu, młodzicy: Orawiec Anna (3,4), Bandyk Monika(6,2), Mateusz Gąsienica-Kleryk(4,5), Kucek Wojciech(3,4), Kowalczyk Hubert(5,9) oraz nadzieje biathlonowe: Hulbój Klaudia(15,12) i Puda Krzysztof(9). Klasyfikację klubową Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wygrał UKS Lider Katowice, BLKS Żywiec zajął drugie miejsce.
Na zakończenie zawodów podczas ceremonii dekoracji, sześcioro najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzymało od organizatorów pamiątkowe dyplomy i upominki.
wyniki zawodów galeria zdjêæ
11 kwiecień 2010
Podsumowanie roku sportowego w żywieckim zamku
9 kwietnia w Starym Zamku w Żywcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Starosty Żywieckiego oraz Burmistrza Miasta Żywca za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu kwalifikowanego za rok 2009. Wybitni sportowcy Żywiecczyzny, zgodnie z regulaminem, otrzymali nagrody finansowe za miejsca medalowe od Mistrzostw Świata poprzez Mistrzostwa Europy do Mistrzostw Polski. Nagrodzeni zostali również zawodnicy, którzy zajęli znaczące miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Podczas uroczystości wyróżnionych i uchonorowanych zostało siedmioro zawodników naszego klubu: Magdalena Gwizdoń, Magdalena Kępka, Tomasz Puda, Marek Firlej, Grzegorz Guzik, Wojciech Hulbój oraz Krzysztof Guzik. Nagrodzeni zostali także trenerzy: Stanisław Kępka oraz Bartłomiej Golec pracujący w klubie i w szkole.
16 marzec 2010
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Istebna-Kubalonka
Dzisiaj zakończyliśmy rozgrywane na Kubalonce Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody odbyły się w dniach 15-16 marzec. Nasi zawodnicy zdominowali imprezę wygrywając klasyfikację klubową, najlepsze wyniki osiągnął Kamil Magiera wygrywając dwa biegi oraz Ania Orawiec - wygrała sprint. Bardzo dobrze startowali: Monika Bandyk - druga i trzecia, Wojtek Kucek - piąty i trzeci, Mateusz Gąsienica-Kleryk - trzeci i szósty oraz najmłodszy Hubert Kowalczyk który zajął ósme i dziewiąte miejsce. Wszyscy młodzicy reprezentujący Klub są uczniami Gimnazjum w Lipnicy Wielkiej.
Wyniki zawodów
28 luty 2010
Ferie w Zakopanem
Drugi tydzień ferii zawodnicy naszego klubu spędzili w Kościelisku obok Zakopanego. W obozie wzięło udział siedemnastu zawodników, trenowali na ośrodku biathlonowym w Kirach oraz na pięknie położonych trasach biegowych u wylotu dolin Lejowej i Chochołowskiej w Tatrach. Zgrupowanie zakończone było zawodami, Mistrzostwa SMS Zakopane w kategorji senior wygrał nasz klubowicz Tomasz Puda.
22 luty 2010
Magda Kępka na Mistrzostwach Europy
Zawodniczka naszego klubu Magdalena Kępka, została powołana do reprezentacji na biathlonowe Mistrzostwa Europy. Zawody odbędą się w dniach 28.02-07.03.2010 w estońskiej miejscowości Otepaa. Obecnie Magda przebywa w Dusznikach Zdroju i przygotowuje się do zawodów wraz z reprezentacją.
15 luty 2010
Srebrna sztafeta juniorów młodszych
I ostatni dzień Mistrzostw Polski okazał się dla nas szczęśliwy. Nasi juniorzy młodsi Rafał Marek, Szymon Najzer oraz Kamil Cymerman wywalczyli po raz pierwszy od wielu lat medal w biegu sztafetowym.
14 luty 2010
Mistrzostwa Polski - medalowa sobota
Trzy medale zdobyli nasi zawodnicy w ostatniej konkurencji indywidualnej Mistrzostw Polski, w biegu długim z czterema strzelaniami. Złoto zdobył młodzieżowiec Tomasz Puda, srebro Magdalena Kępka juniorka oraz Grzegorz Guzik junior. Marek Firlej, Krzysztof Guzik i Kamil Cymerman zajęli odpowiednio piąte, siódme i siódme miejsce w swoich kategoriach.
wyniki zawodników klubu
11 luty 2010
Mistrzostwa Polski - biegi pościgowe
Biegi pościgowe nie przyniosły nam kolejnych medali, jednak nasi zawodnicy zajmowali dardzo dobre lokaty. Najlepsze wyniki osiągnęli Magda Kępka i Tomek Puda zajmując czwarte miejsca w swoich kategoriach. W konkurencji juniorów Grzesiek Guzik przesunął się na piątą pozycję, a junior młodszy Kamil Cymerman zajął szóstą lokatę.
wyniki zawodników klubu
10 luty 2010
Dwa brązowe medale w pierwszym dniu Mistrzostw Polski
Magda Kępka oraz Tomek Puda zdobyli brązowe medale podczas pierwszego biegu Mistrzostw Polski rozgrywanych w Dusznikach Zdroju. W zawodach uczestniczy czternastu zawodników naszego klubu.
09 luty 2010
Kamil Cymerman trzeci na Nadziejach Olimpijskich
Zawody nadzieji Olimpijskich w tym roku rozegrane zostały w słowackim Osrblie. W polskiej reprezentacji znalazł się jeden zawodnik naszego klubu, Kamil Cymerman. Kamil okazał się jednym z najlepszych zawodników reprezentacji zdobywając brązowy medal w biegu ze startu wspólnego.
03 luty 2010
BLKS Żywiec w Biatlon.tv
W ubiegłym tygodniu, gościła w naszym klubie ekipa telewizyjna z portalu Biatlon.tv. Dzisiaj możemy zobaczyć nakręcony wtedy materiał - Z wizytą w klubie z Żywca
24 styczeń 2010
Wywiad z Tomaszem Pudą
Na stronach portalu Biathlon.tv można zobaczyć wywiad z Tomaszem Pudą, przeprowadzony podczas zawodów w Dusznikach Zdroju.
24 styczeń 2010
II Puchar Polski Duszniki Zdrój
Kolejne zawody Pucharu Polski, tym razem zgodnie z planem, zostały rozegrane w Dusznikach. W zawodach uczestniczyło jedenastu zawodników z naszego Klubu, zajmując czołowe lokaty we wsztstkich konkurencjach w których brali udział.
wyniki zawodników klubu zdjęcia
17 styczeń 2010
Pierwsze krajowe zawody za nami
Z powodu braku śniegu pierwszy puchar polski nie odbył się tak jak planowano na Kubalonce, zawody rozegrano na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju. Nasz Klub reprezentowało dwunastu zawodników. Najlepsze wuniki uzyskał Tomasz Puda w kategorii seniorów zajmując dwukrotnie pierwsze miejsce i raz drugie, Krzysztof Guzik wywalczył drugie miejsce w mass starcie w karegorii juniorów, a Rafał Marek piąte w biegu indywidualnym juniorów młodszych.
wyniki zawodników klubu zdjęcia
12 styczeń 2010
Troje zawodników pojedzie na Mistrzostwa Świata
Magdalena Kępka, Marek Firlej, Grzegorz Guzik zakwalifikowali się do reprezentacji na Mistrzostwa Świata Juniorów w Torsby (SWE). Z powodu braku śniegu, eliminacje do MŚ odbyły się w słowackim Osrblie, podczas międzynarodowych zawodów Pucharu Viessmann'a. Czwartym zawodników z naszego Klubu który wystartował na Słowacji był senior Tomasz Puda, wygrał on obydwa biegi w kategorii seniorów rozgrywane na tych zawodach.
Do Mistrzostw Świata, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego, kadrowicze przygotowują się w austriackim Obertilliach, skąd pojadą na zawody do Szwecji.
Wspierają nas:
sportTEAM
CRAFT
SKSPORT
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Miasto Żywiec
Patronat medialny:
Najnowsza galeria:
Najnowsza galeria
Klasy sportowe:
Mistrzowska Międzynar. - MM
Gwizdoń Magdalena - 2015
Klasa Mistrzowska - M
Guzik Grzegorz - 2015
Guzik Krzysztof - 2015
Cymerman Kamil - 2013
Puda Tomasz - 2010
Firlej Marek - 2009
Golec Bartłomiej - 2009
Kępka Magdalena - 2008
Klasa Pierwsza - I
Bandyk Monika - 2015
Hulawy Dominika - 2015
Najzer Szymon - 2015
Waluś Konrad - 2015
Rybarski Lucjan - 2015
Śleziak Piotr - 2015
Mrowiec Maciej - 2015
Orawiec Anna - 2013
Kucek Wojciech - 2013
Magiera Kamil - 2012
Marek Rafał - 2012
Firlej Marek - 2011
Gąsienica-Kleryk Mateusz - 2011
Grzegorzek Michał - 2011
Kępka Magdalena - 2010
Hulbój Wojciech - 2010
Dziergas Mikołaj - 2010
Kastelik Piotr - 2010
Jarco Dominik - 2010
Dunat Szymon - 2009
Nowakowska Diana - 2009
Opyrchał Grzegorz - 2009
Materna Marceli - 2008
Gustyn Ewelina - 2006
Kręcichwost Tomasz - 2006
Olszówka Andrzej - 2006
Śleziak Dorota - 2006
Wasilew Martin - 2006
Żyrek Kamil - 2006
Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Żywiec
opracowanie i prowadzenie strony: admin@blks.pl