ARCHIWUM > 2009
6 grudzień 2009
Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży
Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało ranking Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w roku 2009, sklasyfikowano w nim 3045 klubów z całej polski. Nasz klub BLKS Żywiec uplasował się na 123 miejscu, zdobywając 201 punktów, pomimo braku naszych zawodników w kategorii młodzieżowej.
W województwie śląskim nasz klub zajmuje 8 miejsce (354 sklasyfikowane), a w powiecie żywieckim jesteśmy drudzy, wyprzedził nas tylko "Łucznik" Żywiec. Kolejne miejsce w powiecie zajmuje UKS Sopotnia Mała (biathlon i saneczkarstwo).
21 październik 2009
Zgrupowanie na Hali Rysianka
W dniu 17.11.2009r. członkowie klubu BLKS Żywiec wyjechali na zgrupowanie i przebywają w schronisku na Hali Rysiance. Tam przygotowują się do nadchodzacego sezonu zimowego 09/10. Mimo trudnych warunków ciężko trenują, realizując plan terningowy w stu procentach. Prawdopodobnie zawodnicy będą przebywali tam do końca listopada.
zdjęcia
17 październik 2009
Podsumowanie Pucharu Polski
Na stronie internetowej Polskiego Związku Biathlonu opublikowano klasyfikację końcową Pucharu Polski w biathlonie letnim 2009. W rankingu klubowym BLKS Żywiec zajmuje trzecią pozycję wśród szesnastu sklasyfikowanych zespołów. W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy naszego klubu zajęli czołowe miejsca w niemalże wszystkich kategoriach. Tomasz Puda wygrał ranking seniorów, Magdalena Kępka wygrała klasyfikację juniorek, Marek Firlej i Wojciech Hulbój zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce wśród juniorów, a Grzegorz Guzik trzecie w rankingu juniorów młodszych. GRATULUJEMY wszystkim sklasyfikowanym zawodnikom!
wyniki wszystkich zawodników klubu
05 październik 2009
Biegi przełajowe - Moszczanica
W piątek 2 października na terenie ZSAiO w Żywcu rozegrane zostały powiatowe biegi rzełajowe, reprezentacja męska ZSAiO, w całości złożona z zawodników naszego klubu, wygrała rywalizację szkół ponadgimnazjalnych.
zdjęcia
24 wrzesień 2009
MISTRZOSTWA ŚWIATA - OBERHOF
Zakończyła się pierwsza część Mistrzostw Świata w biathlonie letnim, podczas której rozegrane zostały biegi crossowe. Z pośród trójki zawodników naszego klubu, biorących udział w zawodach, najlepszy wynik osiągnął Marek Firlej zajmując 13 miejsce w biegu sprinterskim.
wyniki zawodów
22 wrzesień 2009
WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA UKS
Drugiego dnia zawodów rozegraliśmy biegi sprinterskie, tak jak w pierwszym dniu do Moszczanicy przyjechało prawie stu uczestników. Nie małe poruszenie wśród młodych zawodników, wywołała obecność Tomasza Sikory. Mistrz Świata, Vice-Mistrz Olimpijski, drugi zawodnik tegorocznego Pucharu Świata przyjechał do Moszczanicy dopingować swoją córkę, startującą w zawodach. Tomek uświetnił zakończenie zawodów wręczając zwycięzcą medale i puchary.
wyniki zawodów zdjęcia
21 wrzesień 2009
WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA UKS woj. ŚLĄSKIEGO w biathlonie letnim
Na terenach ZSAiO Żywiec - Moszczanica trwają zawody w biathlonie letnim organizowane przez nasz klub, WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA UCZNIOWSKICH KLUBÓW SPORTOWYCH woj. ŚLĄSKIEGO są kolejnymi zawodami z cyklu Śląskiej Ligi Biathlonu. Dzisiaj rozegraliśmy biegi indywidualne, wystartowało prawie stu zawodników i zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: młodzicy i nadzieje biathlonowe. Jutro w południe zawodnicy wystartują do biegów sprinterskich.
wyniki zawodów
21 wrzesień 2009
Troje zawodników BLKS na Mistrzostwach Świata
Magdalena Kępka, Tomasz Puda i Marek Firlej znaleźli się w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata. Zawody rozgrywane są w niemieckiej miejscowości Oberhof, znanej z rozgrywanych tam pucharów świata.
10 wrzesień 2009
Mistrzostwa Polski - brąz na zakończenie
Ostatniego dnia Mistrzostw Polski rozegrano biegi pościgowe na nartorolkach. Z pośród zawodników naszego klubu najlepiej wypadła Magdalena Gwizdoń, zajęła trzecie miejsce. Magda wystartowała z pierwszego miejsca, jednak po nie najlepszych strzelaniach nie zdołała utrzymać pozycji i ukończyła bieg na trzecim miejscu.
9 wrzesień 2009
Mistrzostwa Polski - kolejny dzień kolejny medal
Po jednodniowej przerwie treningowej, rozpoczęła się druga część Mistrzostw Polski. Tym razem zawodnicy wystartowali do biegu sprinterskiego na nartorolkach. W konkurencji kobiet zwyciężyła zawodniczka naszego klubu Magdalena Gwizdoń. Magda bardzo dobrze pobiegła, pomimo trzech nietrafnych strzałów, wyprzedziła o pół minuty lepiej strzelające koleżanki z kadry. W konkurencji seniorów najlepszy wynik uzyskał Tomasz Puda zajmując ósmą pozycję.
7 wrzesień 2009
Mistrzostwa Polski - srebrna sztafeta
Trzeciego dnia Mistrzostw Polski rozegrano biegi sztafetowe, w naszym zespole wystąpili w kolejnoci: Magda Kępka, Magda Gwizdoń, Tomek Puda i Marek Firlej. Początek nie wypadł najlepiej, jednak bardzo dobry występ naszych najbardziej doświadczonych zawodników Magdy Gwizdoń i Tomka Pudy pozwolił zająć drugie miejsce. Jest to czwarty medal dla naszego klubu na tych zawodach, dzięki czemu zajmujemy drugie miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski.
6 wrzesień 2009
Mistrzostwa Polski - srebro i brąz
Biegi pocigowe zakończylimy podwójnym sukcesem, przed południem Tomek Puda po zaciętej walce na trasie i strzelnicy zdobył srebrny medal, a po południu w zawodach kobiet Magda Kępka wywalczyła brązowy medal. Magda wystartowała do biegu pościgowego z ósmego miejsca, ale bardzo dobry bieg i strzelanie pozwoliły Magdzie wyprzedzić rywalki i przybiec na metę jako trzeciej.
wyniki zawodników klubu
5 wrzesień 2009
Mistrzostwa Polski rozpoczęliśmy od złota
Marek Firlej (na zdjęciu) zdobył złoty medal w pierwszym biegu Mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Kolejny nasz zawodnik Tomek Puda zajął siódme miejsce, w konkurencji kobiet Magda Gwizdoń zajęła siódme miejsce, a Magda Kępka była ósma. Zawody rozgrywane są w Dusznikach Zdroju, nasz klub reprezentowany jest przez dziesięciu zawodników i dwie zawodniczki.
wyniki zawodników klubu
12 sierpień 2009
Tomek Puda wraca z tarczą
Zakończyły się rozgrywane w Nowym Meste (CZE) Mistrzostwa Europy w biathlonie letnim. W ostatnim dniu zawodów rozegrane zostały sztafety mieszane, na trzeciej zmianie sztafety seniorskiej wystartował zawodnik naszego klubu Tomasz Puda zdobywając SREBRNY MEDAL Mistrzostw Europy. GRATULACJE!!!
wyniki zawodników klubu
12 sierpień 2009
Czterech klubowiczów na Mistrzostwach Europy
Zawodnicy naszego klubu, Tomasz Puda, Marek Firlej, Wojciech Hulbój oraz Magdalena Kępka znaleźli się w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w biathlonie letnim rozgrywane w Czeskim Novym Meste na Morave.
- Wczoraj przyjechaliśmy do Czech na Mistrzostwa Europy w biathlonie letnim - relacjonuje Tomasz Puda - Jesteśmy już po pierwszym treningu. Obiekt na zawody przygotowany jest bardzo dobrze, tarasy jak również strzelnica. Zawody zaczynają się 12.08.2009 od biegu sprinterskiego, na następny dzień jest bieg ze startu wspólnego, a w ostatni dzień, czyli 16.08.2009 odbędą się sztafety mix.
- Jestem dobrze przygotowany do zawodów, będę chciał pokusić się o medal, wiem że będzie ciężko ponieważ startują tutaj zeszłoroczni mistrzowie europy i świata, zawodnicy na wysokim poziomie. Sukcesem będzie również zajęcie pozycji w pierwszej szóstce tych zawodów.
31 lipiec 2009
Mamy lidera Pucharów IBU w biathlonie letnim
Źródło: www.biathlon.com.pl

Tomasz Puda, biathlonista, zawodnik BLKS Żywiec (trener Stanisław Kępka) jest liderem Pucharów IBU w biathlonie letnim. W połowie sierpnia (12-16) weźmie udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w czeskim Novym Mestie.
więcej...
12 lipiec 2009
Złota sztafeta juniorów
Świetny występ naszych juniorów w biegu sztafetowym. Wojciech Hulbój, Krzysztof Guzik i Marek Firlej nie dali szans rywalom, prowadząc od pierwszej zmiany, zdobyli złoty medal. Zespoły juniorów młodszych zdobyły czwarte i piąte miejsce.
wyniki zawodników klubu
11 lipiec 2009
Trzecie złoto dla Magdy
Kępka Magdalena, w trzecim dniu zawodów, zdobyła swoje trzecie złoto na Mistrzostwach Ploski Juniorów. Dzięki dobremu strzelaniu i znakomitemu biegowi Magda nie dała szans rywalkom utrzymując prowadzenie w biegu na dochodzenie.
wyniki zawodników klubu
10 lipiec 2009
Kolejne dwa medale
W kolejnym dniu MP Juniorów rozegrane zostały biegi sprinterskie i znowu nasi zawodnicy zdobyli dwa medale, Magdalena Kępka kolejne złoto, a Marek Firlej srebro.
wyniki zawodników klubu
09 lipiec 2009
2x złoto w biegu indywidualnym
W pierwszym dniu rozgrywanych w Kościelisku Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych nasi zawodnicy zdobyli dwa złote medale. Przed południem w biegu indywidualnym, junior młodszy Grzegorz Guzik dzięki dobremu strzelaniu wywalczył pierwsze miejsce. Natomiast po południu, Magdalena Kępka po zaciętej rywalizacji zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek.
wyniki zawodników klubu
04 lipiec 2009
Puchar Europy Predajna (SVK)
I znowu znakomity występ naszych zawodników na kolejnym II Pucharze IBU w słowackiej Predajnie. Juniorka Kępka Magdalena oraz junior Guzik Grzegorz zajęli drugie miejsca w sprincie w swoich kategoriach. W biegu masowym Magdalena Kępka ponownie zajęła drugie miejsce, Tomasz Puda uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii seniorów a Wojciech Hulbój po słabym strzelaniu stojąc stracił prowadzenie w biegu juniorów i zajął czwartą lokatę.
wyniki zawodników klubu
02 lipiec 2009
Sprawdzian
Zawodnicy przebywający na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Polski wzięli udział w sprawdzianie, wystartowali w biegu indywidualnym na dystansie 4 km.
wyniki sprawdzianu
29 czerwiec 2009
Puchar Europy Bystrice
Znakomite wyniki uzyskali nasi zawodnicy podczas Pucharu IBU (Międzynarodowa Unia Biathlonu), rozgrywanego w dniach 26-28 czerwca w czeskich Bystricach pod Hostynem. W kategorii seniorów Tomasz Puda zajął drugie i trzecie miejsce, wród juniorów Grzegorz Guzik zajął pierwszą lokatę, a juniorka Magdalena Kępka zdobyła trzecie miejsce. GRATULUJEMY!!!
wyniki zawodników klubu
zdjęcia z zawodów
22 czerwiec 2009
Medale w Dusznikach
W Dusznikach Zdroju na zawodach Pucharu Polski w biathlonie letnim zawodnicy naszego klubu wywalczyli dziesięć miejsc medalowych. Najlepiej spisali się juniorzy Magdalena Kępka, Marek Firlej oraz Wojciech Hulbój, każdy z nich zdobył pierwsze i drugie miejsce. wyniki zawodników klubu.
9 czerwiec 2009
Mistrzostwa Śląska
Trwają właśnie, rozgrywane na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Mistrzostwa śląska w biathlonie letnim. Dziś został rozegrany bieg indywidualny, wyniki naszych zawodników do obejrzenia tutaj.
7 czerwiec 2009
Puchar Polski w biathlonie letnim
Zakończyły się pierwsze zawody w biathlonie letnim zaliczane do Pucharu Polski. Zawody zostały rozegrane w Kościelisku-Kirach, klub reprezentowało 17 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy wywalczyli 10 miejsc medalowych, w zakładce "wyniki" znajdziesz wyniki wszystkich naszych zawodników.
5 czerwiec 2009
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Na Stadionie Śląskim w Chorzowie w dniach 3-4 czerwca zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim. Nasz klub reprezentowało 8 zawodników i zawodniczek, zdobyliśmy dwa medale: srebrny i brązowy.
31 maj 2009
Młodzicy w Zakopanem
Młodzicy naszego klubu, wyjechali do Zakopanego, i wzięli udział w zgrupowaniu szkoleniowym, w dniach 29-31.05.2009. W obozie uczestniczyło 22 zawodników i zawodniczek z naszego klubu oraz z UKS Sopotnia Mała. Pomimo nienajlepszej pogody udało się przeprowadzić zaplanowane treningi strzeleckie.
24 maj 2009
Śląska Liga Biathlonu
W Czwartek 14 maja br. obok SZAiO w Żywcu Moszczanicy odbyły się, organizowane przez nasz klub, letnie zawody biathlonowe. Były to pierwsze zawody w cyklu Śląskiej Ligi Biathlonu, rozgrywanej w kategoriach młodzików i nadzieji biathlonowych, chłopców i dziewcząt.

Wyniki zawodów
Wspierają nas:
sportTEAM
CRAFT
SKSPORT
Starostwo Powiatowe w Żywcu
Miasto Żywiec
Patronat medialny:
Najnowsza galeria:
Najnowsza galeria
Klasy sportowe:
Mistrzowska Międzynar. - MM
Gwizdoń Magdalena - 2015
Klasa Mistrzowska - M
Guzik Grzegorz - 2015
Guzik Krzysztof - 2015
Cymerman Kamil - 2013
Puda Tomasz - 2010
Firlej Marek - 2009
Golec Bartłomiej - 2009
Kępka Magdalena - 2008
Klasa Pierwsza - I
Bandyk Monika - 2015
Hulawy Dominika - 2015
Najzer Szymon - 2015
Waluś Konrad - 2015
Rybarski Lucjan - 2015
Śleziak Piotr - 2015
Mrowiec Maciej - 2015
Orawiec Anna - 2013
Kucek Wojciech - 2013
Magiera Kamil - 2012
Marek Rafał - 2012
Firlej Marek - 2011
Gąsienica-Kleryk Mateusz - 2011
Grzegorzek Michał - 2011
Kępka Magdalena - 2010
Hulbój Wojciech - 2010
Dziergas Mikołaj - 2010
Kastelik Piotr - 2010
Jarco Dominik - 2010
Dunat Szymon - 2009
Nowakowska Diana - 2009
Opyrchał Grzegorz - 2009
Materna Marceli - 2008
Gustyn Ewelina - 2006
Kręcichwost Tomasz - 2006
Olszówka Andrzej - 2006
Śleziak Dorota - 2006
Wasilew Martin - 2006
Żyrek Kamil - 2006
Biathlonowy Ludowy Klub Sportowy - Żywiec
opracowanie i prowadzenie strony: admin@blks.pl